Aktualności

Elegancko ubrana kobieta, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, stoi za mównicą i przemawia. Za nią ekran multimedialny, na nim zdjęcie białego budynku i tytuł konferencji
Czy lekarz dentysta może przyczynić się do identyfikacji hiperglikemii i ryzyka cukrzycy typu 2? Jakie znaczenie mają umiejętności komunikacji w praktyce medycznej? Jak powinna wyglądać profilaktyka przeciążeń układu ruchu w zawodach medycznych? To tylko niektóre z tematów podjętych w trakcie 17tej edycji Konferencji Zachód-Wschód, która odbyła się 26 kwietnia w murach naszej uczelni.
Grupa ludzi, krążą wśród stoisk wystawienniczych
24 kwietnia w Centrum Dydaktycznym WUM odbyła się druga edycja Festiwalu Możliwości - Medycznych Targów Pracy. Nasi studenci oraz absolwenci mogli spotkać się z pracodawcami z branży medycznej i farmaceutycznej, aby przekonać się, jak różnorodne ścieżki mogą wybrać planując swoją zawodową przyszłość. Na uczestników czekała strefa wystawiennicza, strefa doradcza, strefa Q&A, a także strefa, w której po makijażu zrobionym przez wizażystki, można było wykonać profesjonalne zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych.
Fundusz Rozwoju Nauki WUM: dodatkowe 13,8 mln zł na rozwój nauki
Dzięki bardzo dobremu wynikowi ewaluacji jakości działalności naukowej i uzyskaniu przez wszystkie dyscypliny naukowe reprezentowane w WUM wysokiej kategorii A nasza uczelnia otrzymała dodatkowe finasowanie w wysokości 13,8 mln zł na rozwój nauki w latach 2024-2026.
Sala operacyjna
Trwa Ogólnopolski Tydzień dla Serca. W związku z tym zapytaliśmy naszych specjalistów z I Katedry i Kliniki Kardiologii o najnowocześniejsze metody diagnozowania i leczenia chorób serca.
prof. Artur Ludwin
Tym razem wykład dla licealistów wygłosił prof. Artur Ludwin, kierownik I Kliniki Położnictwa i Ginekologii UCZKiN WUM. Mówił o tym, jak zostać wirtuozem operacji ginekologicznych „przez dziurkę od klucza”.